Porto Cristo i Safari Zoo

Na Majorce bardzo chętnie wypoczywają rodziny z dziećmi. Jest na niej jedno miejsce, do którego dzieci warto szczególnie zabrać. To Safari Zoo w niewielkim miasteczku Porto Cristo, które leży na wschodnim wybrzeżu wyspy – http://www.majorkowo.pl/ .

Safari Zoo to połączenie parku przyrodniczego z parkiem rozrywki. W zoo zgromadzono 600 różnych zwierząt. Żyją tutaj między innymi słonie, małpy, żyrafy, tygrysy, lwy, flamingi i strusie. Zoo można zwiedzać poruszając się własnym samochodem lub kursującym w ciągu całego dnia pociągiem. Pociąg kursuje regularnie, minusem przejażdżki własnym samochodem jest to, że okna w aucie muszą być zamknięte. Szczególnie natarczywą grupą zwierząt są małpy. W parku czynnych jest kilka placów dla dzieci, działa także restauracja. Bilet do Safari Zoo dla osób dorosłych kosztuje 19 euro, dla dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia 12 euro.

Przy okazji pobytu w Porto Cristo warto zwiedzić Smocze Jaskinie z wyjątkowo bogatą szatą naciekową. Bilet do smoczych jaskiń kosztuje 15 euro dla dorosłych i 8 dla dzieci do 12 roku życia.

Dodaj komentarz