Jakie Choroby Utrudniają Odchudzanie?

Odchudzanie nie zawsze oznacza oczekiwane efekty. Jednocześnie brak oczekiwanych efektów nie zawsze wynika z błędów popełnianych przez osobę chcącą pozbyć się nadwagi. Należy bowiem pamiętać, że istnieje wiele chorób, które mocno utrudniają walkę z nadwagą. Zobaczmy, jakie choroby mogą sprawić, że zgubienie nawet kilograma urasta do rangi ogromnego problemu.

Najlepszy środek na odchudzanie – Zobacz który wygrał w rankingu

Niedoczynność tarczycy
Niedoczynność tarczycy to choroba, która w wielu wypadkach ponosi winę za trudności z chudnięciem. Co więcej, może ona prowadzić do przybierania na wadze mimo stosowania racjonalnej diety. W takim przypadku wymagana jest konsultacja z lekarzem endokrynologiem, który dobierze właściwe leczenie i unormuje tym samym poziom hormonów tarczycy. Gdy wróci on do normy, problemy z wagą znikną. Mówiąc o niedoczynności tarczycy, należy wspomnieć, że jest to choroba , która nie boli. Trudności ze zgubieniem wagi i wahania nastroju powinny skłonić do skonsultowania się z lekarzem.

Zespół policystycznych jajników
To choroba , na którą zapadają wyłącznie kobiety. Najprawdopodobniej mamy z nią do czynienia wtedy, kiedy oprócz odkładania się tłuszczu w okolicach talii, u kobiety miesiączki są nieregularne, a na ciele zauważyć można nadmierne owłosienie. W przypadku takich objawów skonsultować trzeba się z ginekologiem – endokrynologiem, który skieruje na specjalistyczne badania mające potwierdzić diagnozę, a następnie wdroży stosowne leczenie. Bez zastosowania leczenia efekty odchudzania raczej się nie pojawią.

Zespół Cushinga
To kolejna choroba związana z nieprawidłowościami w gospodarce hormonalnej, co przekłada się na trudności z odchudzaniem. W przypadku tej choroby mamy do czynienia z niewłaściwym poziomem hormonów sterydowych, do których należy między innymi kortyzol. Do charakterystycznych objawów tej choroby zalicza się otyłość brzuszną (kończyny są znacznie szczuplejsze), odkładanie tkanki tłuszczowej w okolicach karku. W przypadku tej choroby niezbędne jest odpowiednie leczenie i pozostawanie pod stałą kontrolą lekarza. Tylko wówczas można myśleć o efektach odchudzania.

Dodaj komentarz