Kiedy włosy wypadają, czyli jak radzić sobie z łysieniem

Bez wątpienia włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do pań, jak i panów. Wpływają na naszą pewność siebie, są sposobem na wyrażenie siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów przez dwadzieścia cztery godziny. Nie trzeba się tym przejmować. Kiedy jednak włosów zaczyna wypadać więcej, mamy powód do niepokoju. Być może bowiem rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego do niego dochodzi? Czy można je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem, który może dotknąć każdego
Łysienie to po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta występuje obecnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie atakuje ona wyłącznie dorosłych mężczyzn. Z łysieniem zmagają się również kobiety, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Nierzadko łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo wybranej powierzchni skóry głowy, albo na całej jej powierzchni. Łysienie pociąga za sobą zdecydowanie większe konsekwencje niż tylko te natury estetycznej.

Co się z nami dzieje, kiedy wypadają nam włosy?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie należy wspomnieć, że jest to ogromny problem , który wpływa nie tylko na nasz wygląd. Utrata włosów odbija się bardzo mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna bardzo często zostaje drastycznie obniżona. Taka gwałtowna zmiana wyglądu prowadzi bardzo często do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób decyduje się nawet na porzucenie pracy. Osoby łysiejące unikają spotkań z przyjaciółmi, wystrzegają się wychodzenia z domu nawet w tak błahych sprawach, jak zrobienie zakupów. W związku z tym tak istotne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wtedy, kiedy może to przynieść jeszcze oczekiwane rezultaty.

Dlaczego tracimy włosy?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę , która prowadzi do utraty włosów. W wielu wypadkach za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedostateczna ilość witaminy D3 w organizmie;
-zbyt niski poziom ferrytyny;
-niedobory kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (zarówno niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne tarczycy). Do poważnej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew pozorom nie atakuje tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych , które znajdują się  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma najczęściej podłoże genetyczne. Niestety, jest nieuleczalne. Trzeba jednak pamiętać, że stosowane leczenie może opóźnić postęp choroby.

Dostępne obecnie metody leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Należy pamiętać, że każde z nich wymaga innego podejścia w leczeniu. Preparaty, które kupić można bez recepty mogą przynosić poprawę w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, nasilając wypadanie włosów. Z tego powodu tak ważne jest, by leczenie było ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta. Tylko właściwa diagnoza oraz odpowiednio dobrane środki dają szansę na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę bardzo dobre efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykuje się specjalnie skomponowane substancje, których zadaniem jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie substancji odżywczych oraz stymulujących. Świetnie sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie i podnosi skuteczność innych metod. Metodą, która również przynosi zaskakująco dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale także licznych chorób neurologicznych. Jeżeli nie podjęto w porę leczenia i włosy wypadły, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg , który sprawi, że włosy na głowie znowu się pojawią.

Łysienie to duży problem, którego nigdy nie należy lekceważyć. Może borykać się z nim każdy niezależnie od tego ile ma lat. Tym, co ważne jest w jego leczeniu jest systematyczność oraz błyskawicznie podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można liczyć na to, że uda się zatrzymać postęp choroby.

Dodaj komentarz