Co oznacza efekt jojo?

Problemem, który dotyka bardzo dużo osób walczących o utratę zbędnych kilogramów jest efekt jojo. Z całą pewnością nie chciałby go doświadczyć nikt, kto rozpoczął walkę z nadprogramowymi kilogramami. Niestety, w praktyce jest tak, że jojo pojawia się naprawdę często. W związku z tym należy zadać pytanie co zrobić, aby nie wystąpił.

vigrafast suplement diety – Na Potencję

Co oznacza efekt jojo?
Efekt jojo to cykliczne chudnięcie, a następnie ponowne tycie. To bardzo poważny problem wielu osób , które chcą schudnąć. Na ogół za efekt jojo odpowiada stosowanie zbyt rygorystycznych diet, których nie wolno stosować bardzo długo, brak podejmowania aktywności ruchowej , a także powrót do starych nawyków , kiedy stosowanie diety się kończy. Należy pamiętać, że efekt jojo wpływa źle na zdrowie, ale wywiera również istotny wpływ na samoocenę.

Co odpowiada za pojawienie się efektu jojo?
Na ogół efekt jojo to brak rozsądku w czasie odchudzania. Stosowanie diet cud oraz tak zwanych monodiet to niemalże pewny efekt jojo, który pojawi się w naprawdę krótkim czasie po tym, jak zaczniemy znowu normalnie jeść. Wśród przyczyn pojawienia się efektu jojo wymienia się także mający miejsce zbyt szybko ubytek masy ciała. Jest to wynik drastycznego ograniczenia spożycia kalorii w ciągu dnia, co prawdzie gwarantuje błyskawiczny efekt, ale jednocześnie sprawia, że organizm przełącza się w tryb oszczędzania energii. Kiedy więc dostanie choćby niewielką dodatkową porcję kalorii, to nie zużyje jej, a zamieni w tkankę tłuszczową, która stanowi rezerwuar energii. Efekt jojo dotyka również te osoby, które w czasie odchudzania zapominają o aktywności ruchowej. Jest to najczęściej popełniany przez osoby odchudzające się błąd. Jeżeli do tego dojdzie drastyczna dieta, dojdzie do znacznego ubytku masy mięśniowej, bez której właściwe spalanie tkanki tłuszczowej jest zwyczajnie niemożliwe. Im więcej masy mięśniowej, tym nasz organizm będzie szybciej spalał tkankę tłuszczową. Efekt jojo występuje też w odpowiedzi na powrót do starych nawyków. Po zakończeniu diety wracamy do jedzenia tego, co doprowadziło nas do zbyt dużej wagi. A to najprostszy sposób na to, aby znowu pojawiła się nadwaga.

Dodaj komentarz